Lego to nauka i zabawa

16 maja 2024

16 maja br. roku uczniowie klas 0-IV Szkoły Podstawowej z Głodnicy, Starej Huty oraz z Bącza wybrali się do Gdańska na wystawę budowli z klocków LEGO. Celem wyjazdu było połączenie edukacji z zabawą. Wystawa budowli z klocków Lego dostarczyła niesamowitych wrażeń.

Precyzja konstrukcji z tak małych klocków różnych budowli, pojazdów, statków oraz postaci wzbudziła wielkie zainteresowanie. Dzieci oglądały ekspozycje i eksponaty, sceny historyczne, budowle architektoniczne, interaktywne roboty, makiety do samodzielnego uruchamiania. Eksponaty na wystawie prezentowały postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, ale również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zabytkowe i współczesne. Po obejrzeniu ekspozycji dzieci spędziły wesoło i kreatywnie czas w strefie zabaw klockami Lego- FUN PARKU. Uczniowie mieli okazję rozbudzić swoją wyobraźnię i pomysłowość, ćwiczyli umiejętności manualne i integrowali się z innymi uczestnikami zabawy. Klocki, z których można zbudować prawie wszystko i które nie posiadają ograniczeń wiekowych, zaangażowały uczniów na dobre. Każdy znalazł tam coś odpowiedniego dla siebie.

Wiele radosnych uśmiechów i okrzyków pełnych zachwytu można było zaobserwować w trakcie tej niesamowitej podróży do krainy klocków LEGO. Wycieczka okazała się  wspaniałym przeżyciem. H.M.