Dookoła świata czyli bal karnawałowy

16 lutego 2023

Program balu przebierańców „Dookoła Świata” 16 lutego 2023 r. w Starej Hucie:
1. Polonez na początek podróży,
2. Prezentacja strojów,
3. Konkurs na najciekawszy strój,
4. Tańce z różnych stron świata
5. Nauka piosenki – hymnu balu,
6. Rozejście się w cztery strony świata,
7. Przygody załóg czyli praca w podgrupach,
8. Tłustoczwartkowy popas,
9. Prezentacja owoców pracy,
10. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród,
11. Pląsy,
12. Film „Pierwsza podróż dookoła świata”.

Zadania dla każdej załogi:
1. Zaplanuj podróż dookoła świata.
2. Ułóż puzzle, naklej na kartkę, pokoloruj, podpisz kontynenty.
3. Ułóż rymowankę lub hasło ze słowami: podróż, marzenie, świat.
4. Ułóż ciąg co najmniej 40 słów związanych z podróżą dookoła świata, w których ostatnia litera danego słowa jest pierwszą następnego.
5. Połącz w pary nazwy państw i ich stolice.
Relacja Nikoli z klasy VIII:
16 lutego 2023 roku w czwartek zorganizowaliśmy bal karnawałowy, który odbył się w Starej Hucie. Mieliśmy dwa tygodnie na obmyślenie strojów i zajęć. W końcu doczekaliśmy się dnia karnawału. Gdy wszyscy znaleźli się już w wyznaczonym miejscu, jak każdy porządny bal rozpoczęliśmy tańcząc poloneza. Gdy już zakończyliśmy tańczyć odbyła się prezentacja strojów (wszystkie stroje miały być pod tytułem „Dookoła Świata”). Gdyż już pokazaliśmy swoje stroje odbyło się głosowanie na najciekawszy strój, wszyscy chodzili, podziwiali i oceniali wszystkich stroje. Po długim namyśle zakończyliśmy głosowanie i przeszliśmy do śpiewania piosenek.
W końcu rozeszliśmy się na cztery strony świata i mieliśmy przydzielone zadania takie jak zaplanowanie podróży dookoła świata i wymyślenie motto lub hasło, a nawet przypasowanie państw do ich stolic i wymyślenie czterdziestu słów związanych z podróżowaniem. Aby ostudzić trochę mózgi od myślenia nauczyciele zorganizowali poczęstunek dla wszystkich. Gdy już zjedliśmy zabraliśmy się znów do pracy, skończyliśmy i zaprezentowaliśmy swoje prace. Pod koniec balu było ogłoszenie zwycięzców konkursu na najciekawsze stroje. Wygraną: Cyganka, Pippi, Mapa, Ksiądz i Sąsiedzi.
Już po rozdaniu nagród Pan Witek puścił jakąś muzykę i kto chciał tańczył. Na sam koniec balu wszyscy zasiedli w sali i oglądali bajkę pod tytułem „Pierwsza podróż dookoła świata”. I na tym zakończyliśmy nasz tego roczny bal karnawałowy.

Relacja Mikołaja z klasy VIII:
W czwartek 16 lutego o godzinie 8:00 w szkole w Starej Hucie rozpoczął się bal przebierańców ”Dookoła Świata”, na który długo się przygotowaliśmy, bo ponad dwa tygodnie. Podczas tych dwóch tygodni na zajęciach wychowania fizycznego uczyliśmy się tańczyć do różnych piosenek. Długo myślałem nad przebraniem i skończyło się na tym, że dopiero w ostatni dzień przed balem wymyśliłem za co się przebiorę. Po upływie tego czasu i dotarcia do szkoły w Starej Hucie rozpoczął się bal, na którym na początku zatańczyliśmy tradycyjny taniec jakim jest polonez. Potem każdy chodził po sali i prezentował swoje stroje. Po zaprezentowaniu swoich strojów pani Hala puściła muzykę i zaczęliśmy tańczyć do wszystkich piosenek jakich wcześniej się uczyliśmy. Potem było głosowanie gdzie każdy dostał swój numerek a także małą karteczkę. I wszyscy pisali numer osoby i stroju na który głosował. Następnie ósmoklasiści w tym i ja mogli wybrać osoby do swojej grupy. Po wybraniu osób każda grupa “rozeszła się w cztery strony świata” czyli na południe, północ, wschód i zachód. Każda grupa otrzymała pięć zadań. Ja z swoją grupą poszedłem na południe, każdy miał swoje zajęcie i coś robił. Po parudziesięciu minutach była przerwa i z okazji tłustego czwartku mogliśmy zjeść po parę pączków. Jak zakończyliśmy swoją pracę każda z grup musiała zaprezentować to co zrobiła. Następnie nadszedł czas żeby wyłonić zwycięzcę konkursu na najlepszy strój. Podczas wyłaniania zwycięzcy chłopcy i dziewczyny byli podzieleni na dwie kategorie. U dziewczyn wyglądało to tak że zwyciężczynią tego konkursu została Nikola, a u chłopaków Emil i Tristan. Na koniec wszyscy razem poszliśmy do sali oglądać film o nazwie “Pierwsza podróż dookoła świata”. Jak by to wszystko podsumować to bal wyszedł nawet fajnie. I nie było nudy!