Kreatywni Na Głodnicy

6 maja 2014

Centrum Inicjatyw Edukacyjnych z Kartuz zorganizowało ciekawe zajęcia, w których wzięliśmy udział. Polegały one na rozwiązywaniu różnych zadań (przysyłanych co dwa tygodnie), obserwacji eksperymentów naukowych oraz udziału w grze miejskiej.
Relacja Karoliny:
Od marca rozpoczęły się zajęcia w ramach konkursu KREATYWNI Z MRN, w których wzięli udział uczniowie ze Starej Huty i Głodnicy. Konkurs polegał na tym,że uczniowie musieli podzielić się na grupy i rozwiązać przysłane przez MRN zadania, które przychodziły co dwa tygodnie.
Pierwsze zadanie, które przysłano do nas polegało na tym,że musieliśmy z 2 m taśmy klejącej,2 m sznurka, 1 pianki, nożyczek i 20 nitek cienkiego makaronu spagetti zrobić jak najwyższą wieżę. Pani Halina Bobrowska podała nam potrzebne do tego zadania rzeczy i zaczęła nas nagrywać, a my w ciągu 2 minut musieliśmy zrobić wieżę. Nasza wieża miała 30 cm długości.
Drugie zadanie było takie, abyśmy ułożyli z zapałek poprawne równania przesuwając tylko jedną zapałkę.
Trzecim i przedostatnim zadaniem były tangramy. Musieliśmy ułożyć 7 figur. Udało nam się zrobić tylko 3, lecz bardzo się z tego cieszyliśmy.
W ostatnim zadaniu musieliśmy odnaleźć winnego ukradzenia monety po przeczytaniu tekstu. Dostaliśmy kartkę z planem domu oraz tekst, w którym były opisane zeznania uczestników zdarzenia. Wiadomo było, że jedna osoba z mieszkańców była winna, bo ukradła złotą monetę.
Według mnie te zadania były bardzo fajne i rozwijające wyobraźnię.