Noc w bibliotece w Strzepczu

5 października 2017

W piątek wieczorem pojechaliśmy do biblioteki w Strzepczu. Musieliśmy wziąć latarki i kapcie. Ja jechałam z moją mamą, a z nami pojechała jeszcze moja koleżanka Wiktoria, a inni pojechali z innymi nauczycielami. Jak weszliśmy do biblioteki to zauważyłam wiedźmę, która nazywała się Małgocha i królewnę, która nazywała się Zofia. Najpierw królewna przeczytała nam historię braci Grimm o trzech córkach i chłopie. Potem mieliśmy test odwagi,który polegał na tym, że musieliśmy iść do Baby Jagi po ciemku. Niektórzy szli z latarką ,a niektórzy bez. Baba Jaga miała na imię Pamelona .Po tym jak przyszliśmy to jedliśmy kocie języki, sok z węża i krew żaby. Kocie języki to była pizza, sok z węża to sok jabłkowy, a krew żaby to keczup . Potem bawiliśmy się w „raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy”. Pierwszy raz wygrałam ja, a drugi raz mój brat i inni chłopacy z innej szkoły. Nagrodą były cukierki, które były pyszne. Potem bawiliśmy się w taką zabawę, która polegała na tym, że podawaliśmy sobie różdżkę jak muzyka grała, a jak muzyka przestała grać to ten lub ta, która trzymała lub trzymał miał tą różdżkę. Patrycja, moja koleżanka, która wygrała przebrała się w Babę Jagę i dostała dyplom czarownicy i była kuzynką Małgochy. Jak była ostatnia zabawa to mieliśmy się podzielić na grupy i wybrać przywódcę. W mojej grupie przywódcą byłam ja. Przywódcę mieliśmy zawinąć w papier toaletowy, żeby wyglądała jak mumia. Potem zrobiliśmy sobie zdjęcie. Bardzo było fajnie, a klątwa się nie sprawdziła.
Amelia Mielewczyk, klasa IV

W piątek pojechaliśmy do biblioteki w Strzepczu. Pani czytała nam straszną bajkę o trzech dziewczynkach i o czarowniku. Następnie rysowaliśmy na tablicy jakąś bajkę. Potem jedliśmy kocie języki i piliśmy sok z węża. A po posiłku bawiliśmy się w „Baba Jaga patrzy” i w tym wygrało czworo dzieci: ja, Amelka i dwóch chłopców. Następnie bawiliśmy się w podawanie różdżki przy muzyce i w tym wygrała moja siostra Patrycja i dostała tytuł czarownicy. Następnie wszyscy na koniec poszliśmy do domu.
Marta Kaszuba, klasa IV

Projekt Biblioteki Publicznej Gminy Linia „Podróże w krainę baśni” zrealizowano w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.