Przed świętami Bożego Narodzenia

22 grudnia 2022

Przed świętami Bożego Narodzenia jest pracowicie, bo trzeba ozdobić choinkę, upiec pierniki i przygotować uroczystość wigilijno – jasełkową. W tym roku wszystko przebiegało zgodnie z kalendarzem i w ostatni dzień przed feriami świątecznymi spotkaliśmy się wszyscy na szkolnej wigilii. Najpierw były przedszkolne jasełka, a potem cała społeczność szkolna podziwiała spektakl przygotowany przez panią Halę, w którym główne role odgrywały anioły i diabełki. Ciekawe, że niektórym uczniom bardzo te role pasowały. Było tez dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd, wizyta Świętego Mikołaja i życzenia wesołych świąt dla wszystkich.
Relacje uczniów:
Tegoroczna wigilia szkolna odbyła się w czwartek, dwa dni przed 24 grudnia. Każda grupa uczniów miała swoje przedstawienie, my mieliśmy przedstawić gwiżdże. 15 minut przed 9 rano byliśmy już przebrani, ja byłam niedźwiedziem, Nikola była szandarą, Patrycja bocianem, a Mikołaj był kłębkiem kolorowej bibuły zwanej gwiazdorem. Po cudownym przedstawieniu poszliśmy coś zjeść, podzieliliśmy się opłatkiem, a następnie śpiewaliśmy kolędy. Po śpiewaniu dostaliśmy prezenty, Nikola, Mikołaj, Pati i ja poszliśmy do naszej klasy otworzyć podarunki. Wszyscy dostaliśmy korektor, przez co Mikołaj aż płakał ze szczęścia, grę planszową, princesse, tik taki, gumy do żucia oraz dwa ołówki. Po uroczystości zjedliśmy pełno mandarynek. Po tym emocjonującym wydarzeniu wróciliśmy do domu.
Weronika, klasa VIII
W czwartek 22 grudnia w naszej szkole odbyła się wigilia klasowa o godzinie 9:00 rano. Cała szkoła od samego rana żyła przygotowaniami i próbami do przedstawień. W końcu wszyscy rodzice zaczęli się zjeżdżać a więc wszyscy pospiesznie zajmowali swoje miejsca. Najpierw wystąpiły młodsze klasy, które zaskoczyły nas niezwykłym przedstawieniem. Po tym była nasza kolej gdzie przebraliśmy się za Gwiżdże i zachwyciliśmy naszymi strojami. Następnie fragment Biblii został przeczytany, po którym dzieliliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem najszczersze życzenia. Wtedy niespodziewanie odwiedził nas Święty Mikołaj, który rozdał uczniom prezenty. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi z podarunków i częstowaliśmy się smakołykami. Po chwili zaczęliśmy grać na gitarach i śpiewać kolędy.
Nikola, klasa VIII