Wielkanocne warsztaty sztuki ludowej w Wejherowie

16 marca 2005

Relacje uczniów klasy IV i V z wyjazdu do Wejherowa 16 marca 2005 r.

Wyjechaliśmy około godziny 8.30, a dojechaliśmy o godzinie 9.45. O godzinie 10.00 zaczęło się ,,VI spotkanie integracyjne” w Wejherowie. Na powitanie wystąpiły ,,Tuchlińskie skrzaty”, zatańczyły piękny taniec i zaśpiewały kaszubskie piosenki. Później zaczął się konkurs na najciekawszy występ związany z obyczajami wielkanocnymi na Kaszubach. Potem była przerwa na poczęstunek i okazja do pogadania. Po piętnastu minutach ogłoszono konkurs na najpiękniejsze prace z kategorii palmy, haftu i pisanek. O godzinie 13.30 podano wyniki i przyznano nagrody. Nasza szkoła dostała podziękowania za pomoc w robieniu palm. Po ogłoszeniach poszliśmy na obiad do sąsiedniego budynku. Na Głodnicę dojechaliśmy o godzinie 15.30. Ewelina Labuda.

Około 8.45 wyjechaliśmy ze szkoły na Głodnicy. Były dwie grupy. Jedna z nich jechała z panem Witkiem, a jedna z panią Joasią. Ja jechałem z panem Witkiem, było wesoło i miło. Gdy dojechaliśmy pan powiedział, że mamy pokazać jak się robi kwiaty. O godz. 13.45 były wyniki. Nasza szkoła dostała upominki i wróciliśmy szczęśliwie do domu.
Paweł Labuda

Około 10.15 dojechaliśmy do Szkoły Specjalnej w Wejherowie, w której mieliśmy uczyć innych robić palmy wielkanocne. Przed lekcją były występy szkół z Wejherowa, Pucka i Malborka. Zaczęły się lekcje. Wszyscy zeszli się do klas. Niektórzy poszli malować pisanki, a inni haftowali kaszubskie wzory. Lekcja trwała około półtorej godziny. Po lekcjach poszliśmy na stołówkę zjeść zupę.
Witek Bobrowski

Około godziny 8:30 wyjechaliśmy do Wejherowa .W tym czasie rozmawialiśmy, śmieliśmy się i żartowaliśmy. Na początku nie mogliśmy znaleźć tej szkoły, ale jakoś sobie poradziliśmy. Na powitanie wystąpiły „Tuchlińskie Skrzaty”, które pięknie tańczyły. Po tańcach były wystąpienia następujących szkół :Wejherowo, Kartuzy, Puck, Malbork. Po wystąpieniach wszyscy poszli do różnych warsztatów takich jak: malowanie jajek, haftowanie i robienie palm wielkanocnych. Na koniec były ogłoszenia wyników, które odbywały się o godzinie 13:30. Szczęśliwie wygrały Kartuzy!!! Wycieczka moim zdaniem była bardzo udana.
Kinga Bigus

Rano o godzinie 8.30 wyruszyliśmy z naszej szkoły na Głodnicy do SOSW nr 1 w Wejherowie. Na miejsce dojechaliśmy ok. godziny 10.15, tam obejrzeliśmy rozpoczęcie ,,Regionalii” i występy co niektórych pomorskich szkół. Po występach mieliśmy poczęstunek. Następnie wszyscy poszli na zajęcia: malowanie jaj, robienie palm wielkanocnych, haftowanie. O godzinie 13.30 poszliśmy na ogłoszenie wyników. Po ogłoszeniach poszliśmy na obiad. Po obiedzie pojechaliśmy do domu.
Mateusz Richert

Rano dnia 16 marca 2005 rok wyjechaliśmy do Wejherowa do szkoły specjalnej. Na początek wystąpiły „ Tuchlińskie Skrzaty”. Ten występ był nawet fajny i śmieszny . Następnie wy stepowały różne zespoły: na początek występowało Wejherowo, potem Puck , Starogard Gdański , Malbork , Kartuzy . Te występy oceniało jury. Było to trudne ocenianie. My w tym czasie pomagaliśmy robić palmy i inne rzeczy . Po skończeniu palm poszliśmy na sale na ogłoszenie wyników. Potem był obiad i wróciliśmy do domu .
Marek Garski