Wiosenne wycieczki

8 czerwca 2010

Wycieczka do Gdańska i Sopotu

W czwartek 20 maja pojechaliśmy autobusem do Gdańska. W autobusie oglądaliśmy bajkę pt.”Garfield”.
W Gdańsku byliśmy na spacerze po Starówce. Oglądaliśmy Żuraw, Motławę, Dwór Artusa i Fontannę Neptuna. Następnie poszliśmy do Centrum Archeologicznego „Błękitny Lew” w spichlerzu „Błękitny Baranek”. W muzeum był przewodnik, który opowiadał nam o zabytkach oraz o tym jak żyli Gdańszczanie w Średniowieczu. Były tam manekiny wykonujące różne czynności. Oglądaliśmy, również dwa filmy o Gdańsku i o pożarach, które w nim były. Na zakończenie rozwiązywaliśmy w parach krzyżówkę związaną z tym muzeum.
Później pojechaliśmy autobusem do Sopotu do Aquaparku. Jechaliśmy około 20 min. Gdy wysiedliśmy dostaliśmy specjalne zegarki, którymi zakluczyliśmy szafki z naszymi rzeczami. Następnie poszliśmy na salę z basenami. Spędziliśmy tam 2 godziny do 15.20. Było tam dużo basenów o różnej głębokości, zjeżdżalnie, jacuzzi, rwąca rzeka oraz jeden basen na zewnątrz. Następnie przebraliśmy się i pojechaliśmy autobusem do domu. W autobusie oglądaliśmy film pt.”Opowieści z Narni”.
Wycieczka była bardzo fajna i mi się podobała. Dużo się również nauczyłam w muzeum.

Wycieczka rowerowa

W poniedziałek 7 czerwca 2010 r. o godz.9.00 przyjechali do nas uczniowie ze Starej Huty.
Razem pojechaliśmy rowerami nad jezioro Lubygość. Tam odpoczywaliśmy i po chwili poszliśmy do grot. Następni pojechaliśmy nad pomniczek na którym pisało „ Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las ”. Potem pojechaliśmy na rowerach do Szczeliny Lechickiej . Tam odpoczywaliśmy, a kto chciał poszedł na dół . Na Szczeliną Lechickiej był i jest piękny krajobraz kaszubski.
Potem pojechaliśmy do szkoły.
Patrycja Zaborowska kl.VI